❗️Polsko-Gruzińska Izba Przemysłowo-Handlowa w imieniu Teatru Polskiego we Wrocławiu zaprasza na przedstawienie Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy „Klasyczna Koprodukcja” w reżyserii Jacka Głomba

❗️Polsko-Gruzińska Izba Przemysłowo-Handlowa w imieniu Teatru Polskiego we Wrocławiu zaprasza na przedstawienie Teatru im. H. Modrzejewskiej w Legnicy „Klasyczna Koprodukcja” w reżyserii Jacka Głomba.
👉Jedyny na scenie wrocławskiego teatru wspólny występ aktorów Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy z aktorami Państwowego Teatru Dramatycznego im. Ilii Czawczawadzego w Batumi odbędzie się 13 listopada 2019 r. o godzinie 19:00 na Scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego przy ul. Gabrieli Zapolskiej 3.

Więcej szczegółów 📞 71 316 07 77, www.teatrpolski.wroc.pl

Koncepcja spektaklu powstała dzięki wspólnym improwizacjom i rozmowom zespołów aktorskich z Gruzji i z Polski. Jest to przedstawienie o Polakach i o Gruzinach, o naszych wspólnych miejscach w historii i wspólnych historiach. Nie jest to sztuka podsumowująca w jakikolwiek sposób owe nacje – jest to sześć impresji na tematy, które je łączą. Każdy z obrazów jest osobną całością, pokazuje inny punkt styku Polski i Gruzji – czy to podobne doświadczenie historyczne, czy łączącą oba kraje postać, czy wspólne traumy, czy w końcu podobne narodowe kompleksy. Choć poruszane tematy są poważne, często wręcz bolesne, nic tu nie jest do końca na serio – przecież wciąż to tylko teatralna impresja po spotkaniu dwóch obcych sobie grup artystów.

Klasyczna Koprodukcja daje nam także niezwykłą okazję spotkania z Gruzją – krajem mało znanym Polakom, choć mającym swoich oddanych wielbicieli wśród podróżników – a także z Gruzinami, którzy mogą okazać nam się w swojej mentalności zaskakująco bliscy. Pozwoli na przyjrzenie się sobie przez pryzmat tego drugiego, „dziwnego kraju”, o którym przecież my – widzowie w Polsce i widzowie w Gruzji – nic tak naprawdę nie wiemy.