GOSPODARCZA MISJA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW DO GRUZJI

Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej sp. z o. o. wraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Polsko – Gruzińską Izbą Przemysłowo – Handlową, w dniach od 3 do 7 kwietnie bieżącego roku organizują misję gospodarczą do Gruzji.

 

 

 

 

W planie misji są konferencje gospodarcze oraz spotkania B2B z wybranym kontrahentami w Tbilisi oraz Batumi.
Do udziału w misji zapraszamy w szczególności przedsiębiorców reprezentujących sektory: budowlany, rolno – spożywczy, medyczny, farmaceutyczny, kosmetyczny, chemiczny i turystyczny. Delegacji przewodniczyły będą Panie Marszałek Iwona Krawczyk oraz Ewa Mańkowska.

Gruzja jest szybko rozwijającym się krajem. Jest liderem liberalnych reform gospodarczych wśród krajów postsowieckich. System regulacyjny oferuje korzystne warunki prowadzenia biznesu, co potwierdzają corocznie wysokie 9 miejsce w raporcie Doing business 2018. Zdecydowane reformy pozwoliły na praktycznie całkowite wyeliminowanie drobnej korupcji.

Gruzja to nie tylko rynek 4 mln mieszkańców a wrota prawie 900 mln ludzi do rynku, bez opłat celnych. Gruzja podpisała umowy o wolnym handlu z krajami WNP, w tym z Mołdawią, Ukrainą, Białorusią, Kazachstanem, Kirgistanem, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Turkmenistanem, a także ze swoimi sąsiadami Azerbejdżanem, Armenią i Turcją.

Ponadto, w 2014 roku została podpisana i ratyfikowana Umowa o Pogłębionej Strefie Wolnego Handlu (DCFTA) z Unią Europejską. Od 2000 roku Gruzja jest członkiem Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku – wysyłamy zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów, głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso. Co istotne, poprzez Gruzję polskie towary i usługi mają ułatwiony dostęp do rynków Azerbejdżanu, Armenii, Kazachstanu, Bliskiego Wschodu (Iran, Arabia Saudyjska).

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w wydarzeniu, a tym samym wykorzystania kolejnych możliwości rozwoju Państwa Firmy.

Więcej o Gruzji:

<<http://bit.ly/2GDjjg4>>

FORMULARZ_ZGLOSZENIOWY 

 

Related Posts