GRUZJA – SZANSE ROZWOJU DLA POLSKICH PRZEDSIĘBIORCÓW

Zapraszamy na bezpłatne seminarium dotyczące zasad prowadzenia wymiany towarowej z Gruzją, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Polsko-Gruzińską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Stowarzyszenie Pro Silesia. Spotkanie poświęcone jest możliwościom rozwoju współpracy gospodarczej z Gruzją i odbywa się w ramach projektu Global Silesia.

Podczas spotkania zostaną przekazane praktyczne informacje o rynku gruzińskim, aspektach prawnych i kulturowych oraz uwarunkowaniach eksportu do Gruzji. Udział w seminarium będzie okazją do wymiany doświadczeń i impulsem do nawiązania nowych kontaktów w sferze biznesowej.

Gruzja jest obecnie liderem liberalnych reform gospodarczych. Świadczy o tym m.in. jej wysoka, 9 pozycja w rankingu Doing Business 2018. Stabilna sytuacja polityczna oraz ogromny potencjał ekonomiczny tego kraju sprawiają, że jest on doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu lub lokowania produktów i usług.

Polska w nieznacznym stopniu obecna jest na tamtejszym rynku – to zaledwie 1,1% wszystkich eksportowanych towarów (głównie farmaceutyki, kosmetyki, chemię gospodarczą, maszyny i urządzenia, żywność przetworzoną, pojazdy, meble, mięso).  Nie bez znaczenia jest także położenie geograficzne Gruzji, sprzyjające wymianie towarowej z Armenią i Azerbejdżanem, co łącznie tworzy ogromny rynek zbytu, umożliwiający dotarcie do 10. mln. odbiorców.

Termin: 5 października 2018 r.

Miejsce: Muzeum Śląskie w Katowicach przy ul. Dobrowolskiego 1 (sala konferencyjna A, poziom -3).

Dla uczestników seminarium jest zapełniona możliwość skorzystania z parkingu na terenie Muzeum Śląskiego (zarezerwowane miejsca na parkingu podziemnym).

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres mailowy coie@slaskie.pl/chamber@pol-ge.com do dnia 3 października 2018 r.

Program:

10:45
Rejestracja uczestników

11:15
Przywitanie uczestników seminarium
Pan Michał Gramatyka, Wicemarszałek Województwa Śląskiego
Pan Wiesław Banyś, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Biznes – Nauka – Samorząd (Pro Silesia Biznes – Nauka – Samorząd)
Pan Ilia Darchiashvili, Ambasador Gruzji w Warszawie (Embassy of Georgia to the Republic of Poland)

11:30
Prowadzenie działalności biznesowej w Gruzji
Stanisław Raźniewski, Prezes Polsko – Gruzińskiej Izby Przemysłowo – Handlowej (Polish Georgian Chamber of Industry and Commerce)

12:00
Klimat inwestycyjny oraz możliwości biznesowe w Gruzji
Natalia Topchishvili, Attaché ds. ekonomicznych i gospodarczych, Ambasada Gruzji w Polsce (Embassy of Georgia to the Republic of Poland)

12:45
Przerwa kawowa

13:00
Doświadczenia polskich przedsiębiorców na rynku gruzińskim – dobre praktyki

13:30
Polsko-Gruzińska Izba Przemysłowo-Handlowa jako podmiot wspierający polskie firmy w ekspansji zagranicznej
Stanisław Raźniewski, Prezes Polsko-Gruzińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (Polish Georgian Chamber of Industry and Commerce)

14:00
Panel dyskusyjny

14:15
Zakończenie

Prowadzący seminarium: Piotr Trzciński, TVP Katowice

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

28 სექტემბერი 2018